FAVORİ BÖLGESİ EKİMİ

Saç dökülmesinin ilk evrelerinden birisi de ,favori ve şakak bölgelerinin geriye doğru çekilmeye başlamasıdır dolayısıyla,  alın bölgesi saçları  daha boş ve geniş bir görünüm alabilir. Favori ve şakak bölgesi açılmasının en iyi çözümü saç ekimidir. Favori ve şakak bölgesi ekimi , doğru bir saç çizgisi ve doğru açılarla doğallığı sağlayabilmek için oldukça önem arzeder.

Favori bölgesi saçlarının açıları genellikle  10 derecedir, bu açılara uygun kanallar açılmalıdır ve tamamı da ince ve tekli greftlerden oluşmalıdır. Daha dik açılarla  yapılan bir saç naklinde doğal görüntü sağlanamaz kişi de mutlu olmaz.

Şakak bölgesi ekimleri oldukça sık, yoğunluğu kendi saçlarına eşdeğer ya da yakın olmalıdır.Kişinin diğer saçlarının sıklğıyla uyum sağlamalıdır. Saç çizgisi doğal olmalıdır, ne testere ağzı gibi çok girintili çıkıntılı , ne de tam  dümdüz bir çizgi olmamalıdır. Hafif flu  girinti çıkıntılar ve  15-20 derecelik açılarla yapılan işlemler doğal görüntü sağlamada genelde yeterli olmaktadır.

© CopyrIght 2024 Estetik Hair / Site içeriğinde bulunan içerik bilgilendirme amaçlıdır.