BURUN ESTETİĞİ

Burun Estetiği – Rinoplasti, doğuştan veya bir olay sonucu burun yapısı değişmiş ve burun yapısından memnun olmayanlarda isteğe bağlı olarak yapılan estetik cerrahi müdahaleye verilen addır.

Burun Estetiği - Rinoplasti sonucunda, buruna kalıcı şekil değişikliği işlemi yapılır. Bu işlemde yapılan estetik müdahale ile, burun iskeleti ve yumuşak dokuları yeniden şekillendirilerek, burun yüze göre uyumlu ve orantılı bir forma getirilir.

Doktorunuzun ameliyat öncesi yaptığı muayene sonunda, sizin istekleriniz ve fikirlerinizi göz önüne alarak, yüzünüze en uygun estetik formu belirler.

Yapılan estetik müdahale sonucunda burun yapınıza verilen formun yüz hatlarınıza uyumlu olması sağlanarak, doğal bir görünüm elde etmek amaçlanır.

Ameliyat Yaşı Nedir?

Yüzünüzün gelişiminin yaklaşık olarak %90’ı 16-17 yaşında tamamlanmış olsa da, Burun Estetiği – Rinoplasti için en uygun yaşlar erkeklerde 18, kızlar için ise 17 olmakla birlikte daha erken yaşlarda ameliyat olmak isteyen hastaların, doktorunuz tarafından yapılan muayene sonucunda ameliyata uygun olup olmadığı belirlenir.


Kimler Olmalıdır?

Burun yapınız, doğuştan veya bir kaza sonucu asimetrikse, büyükse, ucunda düşüklük varsa, bakıldığında burun delikleri geniş gözüküyorsa yani burun yapınız yüzünüze uyumlu değilse veya nefes almanızı zorlaştıran fonksiyonel bir problem varsa, Burun Estetiği yaptırmayı değerlendirebilirsiniz.


Ameliyat Öncesi

Doktorunuz sizin yüzünüzün 3 boyutlu modellemesini çıkarttıktan sonra, sizin de fikrinizi alarak, ameliyat sonrası oluşacak muhtemel görünümünüzü 3 boyutlu olarak size sunacaktır.

Burun Estetiği ameliyatı öncesi, kullandığınız mevcut ilaçlar ve rahatsızlıklarınız hakkında doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Ameliyat Sonrası

Burun Estetiği – Rinoplasti ameliyatı sonrası hastaya bandaj ve alçı yapılır. Hasta bu durumuyla, birkaç gün sonra sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Bir hafta sonunda bandaj ve alçı çıkartılır. Bu süre zarfında, yapılan cerrahi müdahale yöntemine ve kişinin genetik yapısına bağlı olarak, değişen derecelerde morluk ve şişlik görülebilir.

Tabi ki bu morluk ve şişlikler geçicidir. Hastanın fizyolojik yapısına bağlı olarak morluk veya şişliklerin geçme süresi değişiklik gösterebilir.

Hastanın ameliyat sonrası narkoza bağlı olarak yaşayacağı yorgunluk hissi kısa süreli dinlenme sonrası geçecektir.

Operasyon sonrası bir gece hastanede kontrol altında tutulursunuz.

Ardından doktorunuz tarafından verilen ilaçların kullanımı ve dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgilendirilirsiniz.

Ameliyat sonrası doktorumuzun belirlediği aralıklarla kontrole mutlaka gelinmelidir.

Estetik Hair

Yeşilbahçe Mahallesi 
Çınarlı Caddesi 
3. Ercivan Apt. 
No: 1 Kat: 3 D: 8 
ANTALYA
 

MAİL LİSTEMİZE ÜYE OLUN

Yeniliklerimizden Sizi Haberdar Edelim

© CopyrIght 2024 Estetik Hair / Site içeriğinde bulunan içerik bilgilendirme amaçlıdır.